Лікування флюсу зуба в м.Суми
Більшість з нас вважають за краще лікувати флюс в домашніх умовах, однак періостит – це досить серйозне захворювання, при відсутності або зволіканні з лікуванням якого під загрозою знаходиться здоров’я всього організму. У статті поговоримо про симптоми, причини розвитку періоститу, як вилікувати флюс.
Флюс: симптоми, причини появи
Характерні симптоми флюсу:
- набряк ясен і обличчя;
- біль в тій частині зуба, яка викликала запалення;
- збільшення та ущільнення лімфатичних вузлів на шиї та голові;
- загальне нездужання: слабкість, підвищення температури тіла до 38 градусів, головний біль.
Розрізняють три стадії розвитку періоститу:
- на першому етапі виникає біль, що турбує під час прийому їжі (через контакт з вогнищем запалення);
- ясна опухає, з’являється «шишка», в якій згодом накопичується гній;
- з’являється набряк різних частин обличчя (губ, щік, підборіддя), може підвищуватися температура до 38 градусів, біль віддає у вухо, органи зору.
Основні причини розвитку флюсу:
- запущений карієс;
- ускладнення після неякісного лікування пульпіту;
- травмування ясен;
- гіпотермія;
- травми щелепи;
- флюс після видалення зуба;
- ускладнення після грипу або ангіни;
- запалення ясенної кишені.
Розрізняють такі типи флюсів:
Звичайний. У запальному процесі хвороботворні бактерії участі не беруть, але відбувається інфільтрація окістя.
фіброзний. Хронічна форма флюсу, яка розвивається внаслідок впливу подразників на тканини ясен. Відбувається потовщення окістя.
Гнійний. Розвивається в результаті пошкодження ясен, через які проникають хвороботворні бактерії. Часто поєднується з гнійним остеомієлітом.
Окостеніння. Розвивається внаслідок тривалого подразнювального впливу на окістя. Хронічна хвороба.
Серозний. Періостит з менш вираженою симптоматикою розвивається швидко, але зникає протягом 2-3 днів.
Поговоримо докладніше про основні види флюсів.
Гострий серозний періостит. Як ми вже писали вище, запальний процес протікає швидко і проходить протягом декількох днів. Характеризується сильним набряком м’яких тканин. Він локалізується безпосередньо в області хворого зуба, що є основною причиною розвитку флюсу. Ступінь запалення залежить від будови судин окістя. Причиною розвитку гострої форми серозного флюсу також можуть бути забої, переломи. У цьому випадку періостит називають травматичним або посттравматичним. Найчастіше він проходить сам по собі, але в деяких випадках може викликати сильне запалення і розвиток іншого виду флюсу – осифікаційного (фіброзного розростання).
Гострий гнійний періостит. Цей вид флюсу характеризується сильними болями, які дуже часто мають пульсуючий характер і поширюються на органи зору, слуху, викликають мігрені. Біль лікують ліками і холодними компресами. Не можна гріти місце набряку – це може привести до посилення болю.
Гнійний флюс протікає з підвищенням температури до 37,5-38 градусів, у хворого з’являється слабкість, загальне нездужання. Слід зазначити, що перебіг захворювання залежить від локалізації запалення: на нижній щелепі процес протікає складніше.
Локалізація запалення залежить від розташування вогнища:
- Різці верхньої щелепи – це запальний процес на верхній губі і може поширюватися на ніс.
- Ікла верхньої щелепи і премоляри – це запальний процес в окістя.
- Моляри – це запалення в верхній частині щоки.
- Премоляри – запалення локалізується в нижній частині щік.
Хронічний періостит. Найбільш рідкісна форма, яка локалізується, як правило, в області окістя нижньої щелепи. При хронічному перебігу захворювання спостерігається місцеве запалення, яке не змінює рис обличчя. Характерними симптомами є набряк у ротовій порожнині, збільшення окістя, лімфовузлів. Розвиток даного виду періоститу – тривалий процес, який займає від 4 до 8 місяців.
Діагностика флюсу
Діагноз «периостит» може поставити тільки фахівець. Щоб виявити захворювання на ранній стадії, необхідно відвідати стоматологічний кабінет. Тому при виявленні таких первинних ознак, як гіперемія, скупчення інфільтрату тощо, рекомендуємо негайно звернутися до лікаря для діагностики. Якщо в ротовій порожнині розвивається періостит одонтогенного типу, то в ротовій порожнині практично завжди присутній карієс, який є причиною патогенного процесу.
Діагностика проводиться за допомогою флюорографії. Якщо хвороба знаходиться в гострій стадії, то визначити зміни форми щелепи за допомогою цього методу дослідження не вдасться, але з його допомогою можна визначити гранулюючий періодонтит, який є каталізатором розвитку запального процесу. .
Флюс зуба – що робити?
Найпопулярніший запит в інтернеті: «як позбутися від флюсу», «як видалити флюс з зуба», «видалити флюс в домашніх умовах». При виявленні навіть найменших ознак флюсу рекомендуємо звернутися за медичною допомогою. Флюс на щоці – це патологічний процес, який вимагає обов’язкового лікування, яке дозволить уникнути серйозних ускладнень, в тому числі станів, що загрожують життю пацієнта.
Якщо раптом з’явилися ознаки флюсу, перед походом до лікаря можна провести процедури, які допоможуть зняти набряк. Але їх слід розглядати як тимчасовий засіб для полегшення стану хворого.
Чим змити флюс? Для зняття хворобливих відчуттів можна використовувати такі розчини:
Спиртова настоянка календули. Чайну ложку продукту розмішують у склянці води. Отриманим розчином полощуть ротову порожнину.
Настій зеленого чаю і шавлії. Для цього використовуйте чайну ложку шавлії і зеленого чаю на склянку води. Траву заливають окропом і настоюють 20-30 хвилин. Отриманим розчином необхідно регулярно полоскати ротову порожнину.
Листя м’яти і меліси. Траву заливають окропом, настоюють 3-4 години. Отриманий настій використовують для полоскання порожнини рота.
Флюс – лікування в стоматологічній клініці
Вибір методу лікування флюсу залежить від виду періоститу, його тяжкості та індивідуальних особливостей організму. При гострій формі видаляють нерв, розкривають і очищають рану, обробляють антисептиками, призначають антибіотики.
Щоб перемогти гнійний флюс у дорослого, вдаються до більш комплексної програми лікування. У цьому випадку можуть бути призначені додаткові процедури, а також комплексна антибіотикотерапія.
Незалежно від виду періоститу (за винятком хронічної форми флюсу) обов’язковим етапом є курс антибіотиків, який підбирається індивідуально. Як правило, при правильно підібраному курсі лікування флюс проходить протягом 7-10 днів (стійка позитивна динаміка одужання фіксується на 3-5 добу). При хронічному перебігу захворювання зуб після флюсу зазвичай видаляють.
Ще раз нагадаємо, що, відмовляючись від професійної допомоги, ви ризикуєте своїм здоров’ям. Без участі лікаря висока ймовірність утворення ясенного свища, проникнення гною в сусідні тканини, що є причиною розвитку флегмони.
Як лікувати флюс у дитини?
Досить часто батьки ігнорують факт наявності карієсу молочних зубів, заспокоюючи себе тим, що на їх місці скоро виростуть постійні. Однак інфікована ясна може викликати розвиток флюсу. Організм дитини не завжди реагує на періостит підвищенням температури, і єдиним симптомом може бути незначний біль, якому не надається значення. Імунітет у дітей слабший, ніж у дорослих, тому хвороба швидко прогресує.
Щоб запобігти ускладненням, необхідно при перших ознаках почати лікування – очистити канал, закрити отвір у зубі пломбою.
Питання що часто задаються:
Чим промити флюс, щоб він лопнув?
Як ми писали вище, жодні процедури не можуть замінити консультацію та лікування в стоматологічній клініці. Перед відвідуванням лікаря для полегшення стану, зняття набряку (набряку) можна прополоскати рот різними антисептичними та протимікробними засобами, наприклад, хлоргексидином. Додатково можна використовувати розчин натрієвої солі, відвар шавлії, настоянку календули.
Прорвало флюс – що робити?
Якщо флюс лопнув, час до візиту до лікаря можна використовувати для самостійного проведення нескладних процедур. Перш за все, необхідно прополоскати рот чистою водою кімнатної температури. Зробити це можна за допомогою содового розчину – для цього потрібно розчинити чайну ложку соди в склянці теплої чистої води. До огляду у лікаря бажано не їсти.
Що робити, щоб запобігти флюсу?
Найкращою профілактикою флюсу є регулярні гігієнічні процедури порожнини рота і своєчасне лікування вогнищ хронічної інфекції.
Не забувайте, що «сам по собі» флюс може не пройти, перетворившись в хронічне захворювання, а враховуючи те, що він становить серйозну небезпеку для здоров’я людини, рекомендуємо не зволікаючи зі зверненням в стоматологічну клініку. Тільки тут можлива достовірна діагностика та ефективне лікування. Бути здоровим!